1

South green manure

استفاده از کودهای ارگانیک طبیعی پایه دامی به خصوص مرغی از دیر باز مورد توجه کشاورزان و باغداران بوده است اما با توجه به مشکلات استفاده از این نوع کودها به خصوص هزینه­ های مربوط به انبار کردن آن در مزارع و باغات ، افات و بیماری­ها و… به تدریج جای خود از دست داد و با توجه به مضرات استفاده تنها از کودهای شیمیایی برای بافت خاک و نیز سلامتی انسان­ها و محیط زیست مجدداً گرایش به استفاده از کودهای مرغی و دامی روند افزایشی یافته است اما هنوز مشکلات استفاده از اینگونه کودها همچنان پا بر جا مانده و حتی هزینه­های مربوط به استفاده از آنها چند برابر گردیده است.

کود مرغی South green manure  اما با فناوری به روز، عاری از بذرهای علف­های هرز و پاتوژن­ها است و با دارا بودن آنالیز مناسب خاک­های ایران می توانند بر خواص شیمیایی و فیزیکی خاک تاثیر مثبت فراوانی دارد. در تمامی محصولات کشاورزی از طریق انواع سیستم آبیاری و به صورت خاکی استفاده شود. در ضمن با اضافه کردن هیومیک ( ارگانیک) باعث جلوگیری از ایجاد شوری می شود.

 

مواردی از تاثیرات این کود

  • افزایش جذب عناصر غذایی پر مصرف از جمله ازت ، فسفر و پتاسیم

  • تسریع جوانه زنی

  • افزایش مقاومت گیاه به تنش­های محیطی

  • افزایش فعالیت میکروارگانیزم­های مفید خاک

  • افزایش جذب کودهای شیمیایی در صورت مصرف همزمان

 

بسته بندیگالن 20 لیتری است

 

میزان و روش های استفاده 

محصول

محلول پاشی ( lit/1000 lit)

ابیاری ( lit/ha)

زمان مصرف

صیفی جات

5 لیتر در 1000 لیتر

20 لیتر در هکتار

در تمام طول دوره ی رشد

به ویزه در مراحل ابتدای رشد رویشی و زایشی

درختان میوه

2 لیتر در 1000 لیتر

20 لیتر در هکتار

گیاهان زراعی

3-5 لیتر در 1000 لیتر

15-20 لیتر در هکتار

 

آنالیز ضمانت شده ( W/V)

نیتروژن ( Total nitrogen)

%4

فسفر ( P2O5)

3%

پتاسیم (K2O )

%4

هیومیک اسید

trace

آهن ( (Fe

1000ppm

روی ( (zn

500 ppm

منگنز (mn)

1000 ppm

فولویک اسید ( Fulvic acid)

3%

آمینو اسید ( AMINO acid )

3 %

 

 

لیگنو هیومکس (Am humax)

لیگنوهیومکس، ترکیبی متعادل از هیومیک اسید و فولویک اسید و کاملا سازگار با محیط زیست است. این محصول به دلیل عملکرد چندگانه در گیاه، سبب کنترل بیماری‌ها و بهبود رشد و شادابی گیاه، بهبود سیستم ریشه‌ای سالم و قوی، افزایش جذب ریز مغذی‌ها افزایش اثر آن‌ها، بهبود کیفیت میوه، افزایش ویتامین‌ها و گلوکز، افزایش مقاومت در برابر عوامل تنش‌زا می‌شود. مصرف این کود برای تمامی محصولات کشاورزی در طول رشد رویشی توصیه می‌شود.

آنالیز ضمانت شده

هیومیک اسید

50 %

فولویک اسید

50%

 

میزان مصرف

100 گرم برای هر 200 لیتر آب آبیاری

سازگاری:قابلیت ترکیب با قارچ کش­ها و آفت کش­ها برای تحریک اثر بیشترقابل استفاده برای انواع گیاهان شامل: سبزی, صیفی, باغ های میوه, غلات, سیب­زمینی و گیاهان غده­ای, ذرت, گل­های زینتی و

 

بسته بندی: 100 گرمی است

 

مزایا

 ورود این محصول به خاک نه تنها باعث حاصلخیزی آن می­شود بلکه عملکرد ریشه را نیز بهبود داده و باعث افزایش حجم ریشه در خاک می­شود که این خود افزایش جذب مواد غذایی توسط ریشه را در پی دارد.هم چنین این امر خود افزایش شادابی گیاه و تحریک به رشد آن را در پی دارد.

  • مصرف این محصول مقاومت گیاه نسبت به بیماری­ها و عوامل تنش­زای محیطی را افزایش می­دهد و باعث ارتقای سلامت گیاه می­شود..

این کود در دسته­ی کودهای بر پایه مواد ارگانیک(آلی) دارای بالاترین کیفیت است. این کود با مصرفی بسیار پایین تر از کودهای هم کلاس خود دارای تأثیراتی بسیار چشمگیر در میزان رشد, باروری و هم چنین تضمین سلامت گیاه و مقابله آن با تنش­های مختلف می­باشد.

کاملا ارگانیک و سازگار با محیط زیست